Wywóz gruzu i odpadów w Chorzowie

Osoby, które w najbliższym czasie planują remont lub budowę domu, wcześniej czy później będą musiały zastanowić się, jak pozbędą się odpadów budowlanych, jakie takie prace pozostawią. Gruz, cegły i inne odpady budowlane nie mogą być wyrzucane dowolnie, a poprzez wykorzystanie specjalnych do tego form wywózki. W dziale wywóz gruzu Chorzów bez problemu znajdziemy różne przedsiębiorstwa specjalizujące się w odbiorze takich "śmieci" poremontowych. Zgodnie z zasadami działania takich firm, żeby zamówić u nich odbiór odpadów, koniecznie będzie wykorzystanie do tego worka typ Big Bag albo kontenera. Czym one się od siebie różnią? Jest kilka zasadniczych różnic, ale kluczową z nich jest pojemność.

Wywóz gruzu Chorzów

Wybierając firmę z bazy wywóz gruzu Chorzów a następnie zamawiając pojemnik na pozostałości po budowie, pamiętajmy, że Big Bag ma pojemność jedynie metra sześciennego, więc nadaje się idealnie do odbioru niewielkiej ilości odpadów. Jest mocny i wytrzymały, w standardzie ma wysokość 130 cm a pozostałe wymiary ok 90 cm, ale jego ładowność nie przekracza 1000 kg. Tym samym, jeśli robi się mały remont, to będzie on wyborem idealnym, ale do większych prac np. przy wymianie dachu czy budowie domu, zupełnie się nie sprawdzi. Alternatywą dla tego worka są klasyczne, duże kontenery budowlane na gruz, których pojemność zaczyna się od 3 metrów sześciennych do nawet dziesięciu. Ich ładowność to około 3500 kg w najmniejszej wersji i nawet 8000 kg w przypadku kontenerów największy. Właściwy wybór zawsze powinien zawierać ok 10% zapasu.

 

Często zadawane pytania dotyczące utylizacji odpadów budowlanych Polecasz Wywóz gruzu Chorzów?

Nasze Zomeo są licencjonowane i przeszkolone w zakresie usuwania wszelkich nietoksycznych przedmiotów, które mogą podnieść dwie osoby. Więc jeśli zastanawiasz się, co zrobić ze wszystkimi gruzami budowlanymi z ostatniego projektu remontowego, możemy je dla Ciebie usunąć i nie będziesz musiał się nawet martwić wynajmem śmietnika. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz usuwania płyt kartonowo-gipsowych, złomu czy betonu, zadzwoń +48 512 962 414 lub zarezerwuj online.